Soğuk ve Sıcak Çatı Sistemleri

Soğuk ve Sıcak Çatı Sistemleri


Eğimli çatılarında, kış aylarında ısı kayıplarını ve yaz aylarında ısı kazançlarını önleyerek, ısıtma ve soğutmadan kaynaklanan yakıt tüketimi ve enerji giderlerinin azaltması, iç ortam ve iç yüzey sıcaklıklarını dengeli olmasını sağlayarak, terleme-küfleme gibi hasarların önlenmesi  ve iç ortam ısısal konfor koşullarının sağlanması için ısı yalıtım malzemesi kullanılır.

Eğimli çatılarda çatı sistemi, ısı yalıtım malzemesinin çatı içinde kullanıldığı yere bağlı olarak, soğuk ve sıcak çatılar olmak üzere iki şekilde sınıflandırılır. Soğuk çatılarda ısı yalıtımı tavan-döşeme üzerinde yer alır. Bu tip çatılarda, çatı arası kullanılmaz.

Sıcak çatılarda ise ısı yalıtım malzemesi, eğimi oluşturan çatı konstrüksiyon bileğeninin hizasında yer alır; örneğin ahşap konstrüksiyonlu çatılarda ısı yalıtım malzemesi merteklerin üstünde, arasında veya altında yer alır. Bu tip çatılarda, çatı arası yaşam alanı olarak kullanılır.

Çoklu Eğimli Çatı Detay Çözümleri

ÜRÜNLERİMİZ

PERSAN Çatı–Cephe–Yalıtım Sistemleri®, kiremit grubu ve yapı kimyasalları üretimine yönelik tüm Türkiye’de inşaat ve üretici sanayi sektörlerine hizmet veren öncü şirketlerden biridir.

İletişim

Organize Sanayi Bölgesi 18.Cadde No:1 PK.24068 ERZİNCAN

444 4 033

info@persanyapi.com.tr