Persan, Perlitli Yapı Kimyasalları ile kaliteli ürünler üretmeye devam ediyor

Persan hakkında tüm haberlere göz atabilirsiniz

Persan, Perlitli Yapı Kimyasalları ile kaliteli ürünler üretmeye devam ediyor

Çatı, cephe, yalıtım sistemleri ve yapı kimyasalları alanında faaliyet gösteren Persan’ın ürünlerinin tamamında perlit madeni kullanıyor.

Bundan dolayı , “Çok sayıdaki ürünümüzün muadili yok” bilgisini veren Persan AŞ Genel Müdürü Alican Civandağ,  benzer amaçlar ile kullanılan ürünlerin tamamından daha fazla sürede garanti verebiliyoruz. Bu gücü de perlit madeninin malzeme içerisindeki davranışından alıyoruz. Perlit ile çok daha mukavemetli, uzun ömürlü, yüksek kalitede  ürünler elde edebiliyoruz. “Yapı kimyasalları üretiminde kimse agrega olarak perlit madeni kullanmıyordu. Biz bu madeni kullanarak çok daha hafif ve çok daha özellikli ürünleri piyasaya sunduk” bilgisini verdi.

Civandağ, “Tesisimiz 37 bin metrekare alan üzerine kurulu. Fabrikamızdaki perlit kiremit ve aksesuarlarını ürettiğimiz bölümü 2007 yılında tamamen yenileyerek full  otomatik sisteme geçtik. İtalyan teknolojisi ile donattığımız tesisimizde tüm süreçler bilgisayar kontrollü olarak gerçekleşmektedir. Yıllık 2 milyon metrekare çatı sistemleri üretim kapasitesine sahibiz.” dedi.

“2012 yılında yine Erzincan’da günlük 300 ton üretim kapasiteli yapı kimyasalları tesisimizi kurduk” diyen Civandağ, haziran ayında başladıkları kapasite artırımını kasım ayının ortasında tamamlamayı planladıklarını söyledi.

Persan’ın en son standartlara uygun üretim yaptığını ifade eden Civandağ, laboratuvarlarının TSE laboratuvar yeterlilik onay kriteri ve ilgili diğer TSE mevzuatına göre kapsamı belirtilen tüm deneyleri yapma yeterliliğine sahip olduğunu vurguladı.

Müşteri hoşnutluğunu sağlamak için gerekli olan kalite, fiyat, termin ve hizmet ilişkisini  doğru kurmaya yönelik her türlü çabayı gösterdiklerine değinen Civandağ, “Müşterilerimizin hayran kalacağı ürünleri gerçekleştirmek temel hedeflerimizden biridir. Ürünlerimizden perlit kiremit çatı sistemlerini, yine perlitten yaptığımız cephe - yalıtım sistemleri ve yapı kimyasallarını, tarım perlitini son tüketiciye ulaştırırken, tasnif edilmiş farklı boyutlardaki ham perliti ve genleştirilmiş perliti de üreticilere hammadde olarak veriyoruz. Ürünlerin tamamında volkanik kayaç olan perlit madenini kullandığımızdan zararsız ve doğal ürünler üretiyoruz. Bu doğallık da ürünlerimizi vazgeçilmez kılıyor” dedi.

“NEFES ALAN EKOLOJİK BİNALAR YAPIYORUZ”

Perlit kiremit üretiminde bu yıl en çok üretim ve satış yapan firma olduklarını belirten Civandağ, toplam kiremit sektöründe ilk üç firma arasında yer aldıklarını söyledi. İzmir’deki fabrikalarında altı yıldır yapı kimyasalları üretimi yaptıklarını söyleyen Civandağ, “Tüm Ar-Ge çalışmalarını tamamladıktan sonra Erzincan fabrikamızı kurarak ciddi bir yatırım yaptık. Müşteri memnuniyeti ve ürün kalitesi temel hedefimiz. Kısa sürede bu alanda sektörün ilk akla gelen markalarından biri olmayı hedefliyoruz. Yalıtımın zorunlu hale geldiği bu dönemde bizde perlit yalıtım sıvası üzerine odaklanmış durumdayız” dedi.

Ürünün içerisindeki agreganın tamamının perlit olduğuna vurgu yapan Civandağ, “Bu perlit sıva ile ısı yalıtımının haricinde ses yalıtımı, yangın yalıtımı, belirli oranda su yalıtımı yapabiliyoruz. Yüksek difüzyon özelliği sayesinde nefes alan ekolojik binalar yapıyoruz. Bunu yaparken iç cephede nefes almayı engelleyen alçılar yerine perlitten yaptığımız saten sıvayı kullanıyor üzerine nefes alan boyalar kullanıyoruz. Bina içerisindeki nemi, rutubeti, kararmayı, yosun tutmayı engelliyoruz” şeklinde konuştu.

Yerli ve yabancı birçok şirket ile çalıştıklarını ifade eden Civandağ, “Irak, Azerbaycan, Rusya, Ürdün, Gürcistan, Nahcivan ülkelerine ihracat yapıyoruz. Ürettiğimiz malzemenin yüzde 25’ini bu ülkelere ihraç ediyoruz” ifadesini kullandı. “Çalışanlarımızın, üretim süreçlerimizin, ürünlerimizin ve servisimizin verimli olabilmesi için teknolojiyi sonuna kadar kullanıyoruz” diyen Civandağ, şirketin gelecek hedefleri ile ilgili şunları söyledi:

“2007 yılında sistemi full otomatik hale getirerek ilk adımı attık. İki sene öncede Erzincan’daki yapı kimyasalı fabrikamızı kurduk. Genleştirilmiş perlitten yaptığımız ısı,  ses, yangın yalıtımı yapabilen, hafif ve nefes alabilen yalıtım sıvası üretim kapasite artırımımızı da kasım ayı ortasında tamamlıyoruz. Ar-Ge çalışmalarını tamamladığımız bir ürün daha var. Yatırımlara başlıyoruz. 2015 yılında onu da piyasaya süreceğiz. Bu ürün de yine fabrikamızın tarihi dönemlerinden birisi olacak ve piyasadaki yerini çok kısa sürede alacak. Yatırımlarımız bununla da bitmeyecek. Sürekli yeni ürünleri piyasaya sunmaya çalışıyoruz. Hedefimiz çatı ve yalıtım dendiği zaman akla gelen ilk firma olmak.”